W starożytności dźwięki te były uważane za święte, traktowano je jako doskonałe częstotliwości prowadzące do jedności z naszym prawdziwym JA, naszą boską / oświeconą naturą. W tych częstotliwościach zapisany jest sekret matematyki Pitagorasa.  Częstotliwości solfeggio mają niezwykle uzdrawiający wpływ na nasze ciało, psychikę i ducha, łącznie z transformacją i

regenerację DAN. Skala solfeggio była wykorzystywana m.in. w Chorałach Gregoriańskich, niosąc słuchaczom duchowe błogosławieństwo. Nikola Tesla , wielki geniusz i ojciec inżynierii elektromagnetycznej powiedział kiedyś: "Gdybyś tylko wiedział jaka jest wspaniałość w liczbach 3, 6 i 9, posiadałbyś klucz do wszechświata". Liczby 3, 6 i 9 stanowią "trzon" skali solfeggio.

Wszystko jest wibracją. Kiedy częstotliwości solfeggio przenikają nasze ciało i umysł, wprowadzają je w stan równowagi i leczą na wielu poziomach.

---

UT – 396 Hz – uwalnianie od poczucia winy i strachu

RE – 417 Hz – odwracanie biegu wydarzeń, ułatwienie przemiany

MI – 528 Hz – transformacja i cuda (naprawa DNA)

FA – 639 Hz – połączenie, relacje międzyludzkie

SOL – 741 Hz – budzenie intuicji

LA – 852 Hz – powrót do duchowości

--- 

 • Słuchanie tych dźwięków w formie medytacji pomaga także w:
 • Pozbyciu się wewnętrznego chaosu i niepokoju.
 • Poprawia się znacznie nasza pamięć i koncentracja.
 • Rośnie poziom inteligencji, potrafimy twórczo i skutecznie uczyć się oraz rozwiązywać problemy.
 • Wzrasta skuteczność naszej pracy.
 • Wzrasta samoocena i pewność siebie.
 • Poprawia się stan Twojego zdrowia.
 • Skutecznie wyciszysz i zrelaksujesz się po dniu pełnym stresu.
 • Szybko zregenerujesz siły.
 • Oczyszcza umysł i ciało z toksycznych myśli i emocji.
 • Rośnie Twoja kreatywność, pojawiają się twórcze pomysły.
 • Wzrasta Twoja wrażliwość i intuicja (lepiej przewidujesz rozwój wydarzeń).

W przypadku komórek nowotworowych konkretne częstotliwości potrafią spowodować ich rozpad, gdyż te nie wytrzymują szybkich zmian drgań, nie potrafią się dostroić jak inne i pękają. Ten fakt potwierdziły badania przeprowadzone przez Fabiena Mamana na Uniwersytecie Jussieu w Paryżu i w USA, na podstawie których opracowana została technika przeciwnowotworowa. Okazuje się bowiem, że przy poddaniu obserwacji komórek nowotworowych i zastosowaniu rosnącej częstotliwości dźwięków skali od C1 256 Hz do C2 512 Hz, przy 400 do 800 Hz komórki rakowe nie wytrzymują intensywności drgań i eksplodują po zaledwie paru minutach, przy czym zdrowe komórki pozostają nienaruszone. Można więc uznać to za podstawę skuteczności leczenia dźwiękiem w muzykoterapii o najszerszym działaniu, bo na poziomie komórkowym.

Dr Masaru Emoto poddał wodę działaniu dźwięków solfeggio. Wodę zamroził i wykonał (specjalną metodą) fotografie kryształków wody. Każda częstotliwość wykazuje dobroczynne działanie na wodę, a ponieważ nasze ciało składa się w większości z wody, dźwięki solfeggio mają pozytywny wpływ na cały organizm.

 

W inżynierii genetycznej, do naprawy uszkodzonych "kodów życia" ulokowanych w komórkach ludzkiego ciała, stosuje się częstotliwość DNA 528Hz. Częstotliwość ta współbrzmi z rdzeniem kręgowym, dokonując w ramach dostrajania się do zdrowej częstotliwości DNA, stosownych zmian w strukturach komórek. Częstotliwość ta odmładza, zatrzymuje procesy starzenia, otwiera na prawdziwą miłość jednostki, a nawet potrafi pomóc w przypadku chorób genetycznych i jest obecna we wszystkich pieśniach religijnych na całym świecie.

6 częstotliwości tj. 396-852 Hz to oryginalna skala muzyczna, w oparciu której tworzyli muzykę Mozart czy Beethoven, dlatego wywołuje na nas duży wpływ emocjonalny. Warto zaopatrzyć się w te muzyczne częstotliwości i pracować z nimi w odpowiedniej kolejności podczas medytacji, najlepiej słuchać przez słuchawki stereo.

Częstotliwości solfeggio występują również w chorałach gregorjańskich.