Pozyskać cały świat Zobacz większe

Pozyskać cały świat

* MP3 DOWNLOAD * Cena 12 zł

Nowe

Pozyskać cały świat. Dzieciństwo i wczesna młodość  św. Maksymiliana Kolbe.

Szczegółowy opis i demo poniżej.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Książka "Pozyskać cały świat" jest zbeletryzowaną opowieścią biograficzną obejmującą okres dzieciństwa i wczesnej młodości Rajmunda Kolbe - późniejszego św. Maksymiliana.  Lektura jest wyjątkowa, ponieważ wszystkie najważniejsze fakty oparto na szczegółowych materiałach źródłowych pozyskanych z archiwum niepokalanowskiego, ze zbiorów Muzeum Miasta Zduńskiej Woli oraz miasta Pabianic jak i  z rozmów z żyjącymi jeszcze świadkami, którzy znali bohaterów książki.

Tak więc obraz rodziny Kolbów od strony faktograficznej został bardzo dobrze udokumentowany. Ponad to, całość opowieści została głęboko osadzona w wydarzeniach historycznych mających miejsce w opisywanym regionie, a także odnoszących się do historii całego naszego narodu żyjącego pod zaborami.  Książka zawiera bogaty opis obrzędów i zwyczajów folklorystycznych, występujących na opisywanym obszarze naszego kraju, na przełomie XIX i XX wieku, a także bardzo ciekawe ryty i zwyczaje rodzinne, które i dzisiaj z powodzeniem można naśladować. Słowem - na podstawie proponowanej lektury można czerpać wiele wzorów także dla współczesnych polskich rodzin, które chciałyby być przykładem dla innych, zwłaszcza w dobrym wychowaniu swoich dzieci.

Rajmund Kolbe nie był przysłowiowym "aniołkiem" ani cichym dzieckiem, ale inteligentnym, żywym, ruchliwym i niesfornym chłopcem "z krwi i kości", jakich wielu można spotkać także w dzisiejszych rodzinach. W związku z tym, może być wzorem osobowości dla wielu młodych ludzi. Jego postać odbierana jest przez czytelników z prawdziwą sympatią, a dokonania życiowe, o których wspomina się na początku książki nie mają sobie równych.

 

Łączny czas - 7 godz., 24 min